Concert Internationale Vrouwendag

2061 JC, Nederland
Concert Internationale Vrouwendag
De Vrienden van de Dorpskerk willen graag inhoud geven aan de in het beleidsplan aangegeven taak om naast de bouwkundige zorg voor het monument ook aandacht te geven aan het monument als historisch cultureel maatschappelijk centrum van het dorp. Het bestuur wil vanuit die visie aansluiten bij de viering van de Internationale Vrouwendag op zaterdag 8 maart 2025. Daarom organiseren we op zondag 9 maart in de middag een concert in de Dorpskerk met twee vrouwelijke musici die werken spelen van vrouwelijke componisten. Daartoe hebben we de Overveense en dus Bloemendaalse violiste Laura Oomens benaderd, die zich bereid heeft verklaard een dergelijke uitvoering te willen verzorgen, bijgestaan of liever bijgezeten door de bekende pianiste Ksenia Kouzmenko. Laura Oomens is al een bekend gezicht in onze dorpskerk, zo trad ze in 2024 nog op in een verrassende combinatie met de saxofonist Raaf Hekkema. Ksenia Kouzmenko komt uit Belarus, maar verblijft ondertussen al lang in Nederland en heeft hier diverse cd´s opgenomen.
Laura heeft al een repertoire samengesteld met stukken van internationaal bekende componistes, zoals de Nederlandse Henriette Bosmans (1895-1952), de Amerikaanse Amy Beach (1867-1944), de Duitse Emilie Mayer (1812-1883) en Clara Schumann (1819-1896) en de Tsjechische Vitezslava Kapralova (1915-1940). Een uitdagend repertoire van vrouwen met een missie en doorzettingsvermogen, prachtig passend bij de Internationale Vrouwendag!
Laura: “Ik liep al lang met de wens om me eens te gaan verdiepen in werken van onbekendere, vrouwelijke componisten.Als je daar eenmaal aan begint kom je de mooiste juwelen tegen. Het voelt een beetje als schatzoeken.”
Ksenia: “Er zijn ontelbaar veel manuscripten die ergens op een plank dreigen te verstoffen omdat ze nooit bij de uitgever zijn beland. Vrouwen mochten vaak niet publiceren en als ze dat wel deden dan gebeurde dat geregeld onder een (mannelijke) alias. Of men deed bijvoorbeeld alsof het stuk van de hand van Felix Mendelssohn was, terwijl het inwerkelijkheid door zijn zusje Fanny was geschreven.”
Kaarten voor het concert kosten 25 Euro. Deze kunnen vooraf worden gekocht met de QR-code rechtsonder op de poster (zie hieronder). Ook kan op 9 maart aan de deur worden gepind.
Zondag 9 maart 15:30 uur
Powered by iCagenda